درخواست کمک مالی نقدی از خیرین توسط موسسه حیات صالحین

چنانچه نیازمند هستید، لطفاً با یکی از شماره‌های زیر تماس حاصل فرمائید. همکاران ما در موسسه حیات صالحین، پاسخگوی شما خواهند بود.

در موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار، شما می توانید درخواست کمک مالی نقدی از خیرین را انجام دهید. افراد نیازمند، ایتام یا بیماران می توانند برای درخواست کمک مالی نقدی از خیرین در موسسه خیریه حیات صالحین اقدام کنند. در ادامه ی این مقاله می خواهیم شرایط درخواست کمک مالی نقدی از خیرین را بررسی کنیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

کمک مالی به خیریه و همدیگر

شرایط درخواست کمک مالی نقدی از خیرین

افراد نیازمند پس از ثبت درخواست کمک، در موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار توسط دست اندر کاران موسسه مورد بررسی قرار می گیرند تا وضعیت نیازمند بودن افراد توسط موسسه خیریه تایید شود و بعد از آن کمک های لازم توسط موسسه و خیرین محترم صورت می گیرد. در این شرایط سخت زندگی با مشکلات اقتصادی، افراد زیادی در اطراف ما هستند که واقعا به کمک احتیاج دارند. با این شرایط سخت ویروس کرونا، افراد بسیاری هستند که نظر اقتصادی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. این یک امر پسندیده است تا ما با کمک به خیریه، به این افراد کمک کنیم و بتوانیم گره ای از مشکلات آنان باز کنیم.

خدمات غیرنقدی موسسه حیات صالحین

کمک کردن به مردم مناطق آسیب دیده: مناطق مختلفی وجود دارد که تحت عوامل مختلفی مانند: سیل، زلزله، آتش سوزی، طوفان و گردباد و… آسیب دیده اند. در موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار به غیر از جمع آوری درخواست کمک مالی نقدی از خیرین، به مردم مناطق آسیب دیده کمک می شود.

کمک به ایتام: ایتام در اصطلاح دینی، به کسی که پدرش را قبل از سن بلوغ از دست داده باشد، یتیم گفته می شود. در قرآن و حدیث ها، درباه ی ایتام سفارش های زیادی شده که برای مثال: احترام، احسان دادن، انفاق، اطعام و از همه مهمتر رسیدگی به امور ایتام و سر پرستی از آنها جز این سفارشات است.

در روایات برای احکام شرعی، چیزهای خاصی وجود دارد از جمله: حق حضانت با مادر، ولایت با جد پدری، حرمت زدن ظالمانه یتیم، محجور بودن، امانت داری و حفظ اموال ایتام و تصرف در آن به بهترین شکل، جایز نبودن تجارت و قرض با مال ایتام بدون رعایت اجازه و مصلحت آن، گناه کبیره بودن خوردن مال یتیم، تحویل اموال پس از سن بلوغ و رشد و سهم بردن از خمس است. باید به خاطر داشته باشیم که پس از رشد یا گذراندن سن بلوغ، ایتام از یتیمی و از احکام مربوطش خارج می شود. در موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار، یکی دیگر از اقدامات این موسسه به غیر از جمع آوری درخواست کمک مالی نقدی از خیرین به ایتام کمک می شود.

بیشتر بخوانید: کمک مالی به خیریه

کمک مالی

کمک به بیماران خاص و سرطانی: بیماران بسیاری در اطراف ما وجود دارند که به سرطان و بیماری های خاص مبتلا هستند و با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند. این بیماران در خرید دارو ها و انجام مراحل درمانی مثل: شیمی درمانی و لیزر درمانی و… نیازمند هستند و به دلیل نداشتن پول، در سختی به سر می برند. اگر شما بیمار سرطانی یا بیمار خاص هستید، می توانید درخواست کمک مالی نقدی از خیرین را در موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار ثبت کنید.

بیشتر بخوانید: کمک مالی برای خرید دارو بیماران سرطانی

کمک به جوانان ازدواج: جوانان بسیاری وجود دارند که به دلیل نداشتن پشتیبان مالی از سوی خانواده ها، نمی توانند ازدواج کنند. در موسسه خیریه مهدیار، جوانان نیازمند می توانند درخواست کمک مالی نقدی از خیرین را ثبت کنند. خیرین محترم می توانند در جمع آوری کمک هزینه خرید جهیزیه و… به جوانان کمک کنند.

کمک به آزادی زندانیان غیر عمد: افراد زیادی هستند که به دلیل مشکلات مالی و گرفتار شدن در بدهی، به زندان می افتند. در موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار، برای آزادی زندانیان غیر عمد، درخواست کمک مالی نقدی از خیرین ثبت می شود. این کار در اسلام بسیار ارزشمند و خوب شمرده شده است و در قرآن و روایات سفارش شده است تا سعی و تلاش شود تا زندانیان غیر عمد زیادی در ماه مبارک رمضان آزاد شوند. 

موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار

موسسه خیریه حیات صالحین مهدیار، یک موسسه در امر جمع آوری درخواست کمک مالی نقدی از خیرین و کمک به مستضعفان و نیازمندان و… است. این موسسه خیریه، در تلاش است تا با کمک های خیرین محترم به افراد نیازمند زیادی کمک کند. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

درباره موسسه حیات صالحین

مؤسسه خیریه حیات صالحین مهدیار با هدف تاکید بر توسعه فرهنگی خانواده‌ها و مقابله با آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و ارتقا مسئولیت‌پذیری خانواده‌ها تاسیس شده است.

تماس با خیریه حیات صالحین

آدرس: نظام آباد، خیابان مدنی جنوبی، بعد از بیمارستان امام حسین، سه راه عظیم پور، پلاک ۲۶۳، واحد یک

شماره‌های تماس: